План работы школы в субботу

План выхаваўчых мерапрыемстваў

ў суботу 9 кастрычніка

 

 

Клас

Хто праводзіць

Мерапрыемства

Месца правядзення

    Час

 правядзення

Дзень здароўя па асабнаму плану

4

Майсюк А.К.

Дзень скакуна

стадыён

09.00

6-7

Слуцкая С.М.

Экалагічная акцыя  “Восеньскія назіранні за птушкамі”

школьная тэрыторыя

11.00

5

Кажаноўская Т.У.

Конкурс чытальнікаў вершаў “Верш для матулі”

Каб. №35

10.00

7

Паддубная А.Р.

Час зносін “Лепшая мама на свеце”

Каб.№ 34

11.50

3

бібліятэкар

КТС “Кніжчына бальніца. Выраб закладак для кніг”

бібліятэка

10.00

 

    

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы. 

 

Структура деятельности в шестой школьный день

Цель воспитательной работы в шестой школьный день:

Организационно-содержательное наполнение шестого школьного дня

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

  • широкое привлечение учащихся к активным занятиям физической культурой  и спортом;
  • обобщение, расширение и дальнейшее формирование умений и навыков здорового образа жизни;
  • воспитание патриотических качеств;
  • привлечение родителей к работе школы в шестой школьный день;
  • вовлечение учащихся, требующих  повышенного педагогического внимания, в проводимую работу;
  • формирование устойчивого интереса к познавательной деятельности, актуализация творческих способностей учащихся.

План работы у шосты школьны дзень

на І паўгоддзе  2021-2022 навучальнага года

 

04.09.

“Першыя дні школьніка” Конкурс малюнкаў.

1 кл.

Гушча І.Н.

Інтэрактыўная гульня “У свеце кніг”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

Вусны часопіс “Ля вытокаў беларускага пісьменства”

9 кл.

Мамайка Т.Р.

Падрыхтоўка да святкавання Дня БРПА

 

Педагог-арганізатар

“Свята беларускага пісьменства”кніжная выстава

5-11 кл.

бібліятэкар

11.09.

Дзень здароўя (спартыўныя мерапрыемствы па асобнаму плану)

1-11 кл.

Настаўнікі фіз.культ.і зд.

Рухомыя гульні на свежым паветры

1 кл.

Ляшкевіч В.Мік.

Збор піянерскай дружыны “Салют Піянерыя!”

5-8 кл.

Педагог-арганізатар, савет дружыны

Вусны часопіс “Правільнае харчаванне – залог моцнага здароўя”

9 кл.

Пашкевіч Г.Ф.

Квэст-гульня “Прыродныя багацці”

8 кл.

Сенькавец В.М.

18.09

“Хуткі, лоўкі, смелы”- спартыўныя гульні на свежым паветры

2 кл.

Ляшкевіч В.М.

Круглы стол “Красота без доброты умирает невостребованной”

7 кл.

Паддубная А.Р.

Турнір знаўцаў “Знай гісторыю сваёй малой Радзімы”

11 кл.

Машлякевіч І.Л.

Квэст-гульня “Здароўе – гэта здорава”

8 кл.

Кажаноўская К.М.

Займальная гульня “Якія прафесіі я ведаю”

6 кл.

Шмат І.К.

Падрыхтоўка да правядзення тыдня акцябрацкіх груп

 

Педагог-арганізатар

25.09.

Спартыўнае свята “Зов джунглей”

3 кл.

Ляшкевіч М.М.

КТС “Дзень нараджэнне класа”

5 кл.

Храпіцкая Т.М.

Ток-шоу “Мечтать -- не вредно! Вредно – не мечтать!”

10 кл.

Мамайка В.К.

Творчая майстэрня “Мы малюлем краскі восені”

1-4 кл.

бібліятэкар

Час знаёмства “Хто такія акцябраты?”

2 кл.

Пелагог-арганізатар

Кастрычнік

02.10

Акцыя-віншаванне “Не смейте забывать учителей”

3 кл.

Аблавушка Н.П.

“Вам з падзякай” Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў.

6 кл.

Шмат І.К.

Акцыя “Залаты ўзрост”

11 кл.

Машлякевіч І.Л.

09.10

Дзень здароўя (спартыўныя мерапрыемствы па асобнаму плану)

1-11 кл.

Наст.фізічн.культ.і здар.

Дзень скакуна

4 кл.

Майсюк А.К.

Экалагічная акцыя “Восеньскія падлікі птушак”

6  кл.

Слуцкая С.М.

Конкурс чытальнікаў вершаў “Верш для матулі”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

КТС “Кніжчына бальніца. Выраб закладак для кніг”

3 кл.

бібліятэкар

Час зносін “Лепшая мама на свеце – мая”

7 кл

Паддубная А.Р.

 

Абмеркаванне праекта распрацоўкі настольных гульняў у рамках рэспубліканскага конкурсу “Піянерская гульня”

6 кл.

Педагог-арганізатар

16.10

Інтэрактыўная гульня “Загадкі з поля і градкі”

1 кл.

Гушча І.Н.

Гульня-спаборніцтва “Моцнае звяно”

5 кл.

Пішчык Т.Ф.

Інтэлектуальны марафон “Знай. Не знаешь – познай!”

10 кл.

Мамайка В.К.

Завочнае падарожжа “Займальнае падарожжа па старонках Чырвонай кнігі”

3-4 кл.

бібліятэкар

Старт рэспубліканскай квэст-гульні “Палескія Рабінзоны”

7 кл.

Педагог-арганізатар

23.10

Экалагічная гульня “Што я ведаю пра восень”

1 кл.

Ляшкевіч В.М.

Круглы стол “В дружбе сила”

5 кл.

Храпіцкая Т.М.

Прыём у акцябраты “Разам – наперад!”

2 кл.

Педагог-арганізатар

Творчая майстэрня “Асенняя фантазія” вырабы з прыроднага матэрыялу.

2-4 кл.

бібліятэкар

Канферэнцыя “Свет правоў і абавязкаў”

8 кл.

Кажаноўская К.М.

Інтэлектуальны аукцыён “Сберагчы прыроду, зберагчы жыццё”

9 кл.

Пашкевіч Г.Ф.

30.10

Інтэлектуальная гульня “Самы разумны”

2 кл.

Ляшкевія В.М.

Брэйн-рынг “Знаўцы правіл дадожнага руху”

8 кл.

Сенькавец В.М.

Круглы стол “Мая прафесія – мая будучыня”

9 кл.

Мамайка Т.Р.

Удзел у анлайн-праектах БРПА

Савет дружыны

Педагог-арганізатар

КТД “Кніжчына бальніца”

3-4 кл.

бібліятэкар

Лістапад

 

06.11

Забаўляльнае падарожжа “Свет энцыклапедый”

3 кл.

Ляшкевіч М.М.

Круглы стол “Курыць --  не модна”

8 кл.

Сенькавец В.М.

Экалагічны тур “Мая Белая Русь”

7 кл.

Паддубная А.Р.

Літаратурная гадзіна “Мы казкі любім з дзяцінства”

1-4 кл.

бібліятэкар

Удзел у анлайн-праектах БРПА

 

Педагог-арганізатар

Ролевая гульня “Карманныя грошы”

10 кл.

Мамайка В.К.

13.11

Дзень здароўя (спартыўныя мерапрыемствы па асобнаму плану)

1-11 кл.

Наст.фіз.культ. і здар.

Спартыўнае свята “Краіна Здаравячок”

3 кл.

Аблавушка Н.П.

КТД “Экспрэс здароўя”

6 кл.

Шмат І.К.

Спаборніцтвы па шашках паміж вучнямі 9-х класаў

9 кл.

Пашкевіч Г.Ф.

Конкурс малюнкаў “Захаваем прыроду блакітнай і зялёнай”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

Школьная кіназала “Курыць – здароўю шкодзіць” відэаагляд ролікаў

8 кл.

Педагог-арганізатар

Творчая майстэрня “Выраб кампазіцый з драўляных палачак”

3-4 кл.

бібліятэкар

20.11

Спартыўны турнір “Юны шашыст”

4 кл.

Майсюк А.К.

Литературно-музыкальная гостиная «Собирал человек слова», посвящённая 220-летию В.И.Даля

9 кл.

Пішчык Т.Ф.

Вусны журнал “Сусветны дзень дзіцяці”

5 кл

.

Храпіцкая Т.М.

Дзіскусійныя арэлі “Гісторыя воінскай славы Беларусі”

11 кл.

Машлякевіч І.Л.

Літаратурная гадзіна “Да 120-годдзя з дня нараджэння Міхася Зарэцкага”

5-6 кл.

бібліятэкар

Выступленне піянерскай агітбрыгады “Моладзь супраць СНІД”

5-8 кл.

Педагог-арганізатар

27.11

Творчая майстэрня “Залатая восень”

1 кл.

Гушча І.Н.

Ролевая гульня “Лінгвістычы рэйд”

8 кл.

Кажаноўская К.М.

Спартыўныя спаборніцтвы “Мы – супраць СНІД”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

Псіхалагічная гульня “Які ў мяне характар?”

9 кл.

Пашкевіч Г.Ф.

Спартыўная праграма “Здаровы лад жыцця вядзеш – здорава жывеш!”

5-6 кл.

Педагог-арганізатар

Творчая майстэрня “Малюнкі да любімых казак”

3-4 кл.

бібліятэкар

Снежань

 

04.12

Творчая майстэрня “Зімовыя забавы”

1 кл.

Ляшкевіч В.Мік.

Інтэлектуальны марафон “Аб усім на свеце”

8 кл.

Кажаноўская К.М.

Дыспут “Знайсці сябе”

9 кл.

Мамайка Т.Р.

Адкрыццё майстэрні Дзеда Мароза.Развучванне гульняў для навагодніх ранішнікаў

Клуб “Важатыя мал.школьнікаў”

Педагог-арганізатар

Творчая майстэрня “Зімовыя вырабы”

3-4 кл.

бібліятэкар

11.12

Дзень здароўя (спартыўныя мерапрыемствы па асобнаму плану)

1-11 кл.

Наст.фіз.культ.і здар.

Спартыўная гульня “Зов джунглей”

2 кл.

Ляшкевіч В.М.

Час творсасці “Новы год да нас ідзе”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

Ток-шоу “Як не згубіцца ў віртуальным свеце”

8 кл.

Сенькавец В.М.

Бліц-турнір “І вялікія таямніцы адкрываюцца нам”

10 кл.

Мамайка В.К.

Падрыхтоўка да святкавання Новага года. Распрацоўка сцэнарыя

5-8 кл.

Педагог-арганізатар

18.12

КТД “Фабрыка Дзеда Мароза”

3 кл.

Ляшкевіч М.М.

Творчая майстэрня “Упрыгожванне класнага пакоя да навагодняга свята”

6 кл.

Шмат І.К.

Інтэлектуальны марафон “Жывёльны і раслінны свет Беларусі”

5 кл.

Кажаноўская Т.У.

КТД “Мы готовим Новый год”

11 кл.

Машлякевіч І.Л.

Правядзенне рэпетыцый да святкавання Новага года

 

Педагог-арганізатар

“Кніжчына бальніца” рамонт кніг

4-5 кл.

бібліятэкар