План работы школы в субботу

29.05.2021 в школе состоится спортивный праздник, посвящённый окончанию учебного года, для 1-8 классов "Здравствуй, лето!"

    

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы. 

 

Структура деятельности в шестой школьный день

Цель воспитательной работы в шестой школьный день:

Организационно-содержательное наполнение шестого школьного дня

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

  • широкое привлечение учащихся к активным занятиям физической культурой  и спортом;
  • обобщение, расширение и дальнейшее формирование умений и навыков здорового образа жизни;
  • воспитание патриотических качеств;
  • привлечение родителей к работе школы в шестой школьный день;
  • вовлечение учащихся, требующих  повышенного педагогического внимания, в проводимую работу;
  • формирование устойчивого интереса к познавательной деятельности, актуализация творческих способностей учащихся.

                             План работы у шосты школьны дзень

                      

 

Студзень

 

09.01

Дзень здароўя (па асобнаму плану)

 

 

 

Спаборніцтвы “У пошуках здароўя”

4 кл.

Гушча І.Н.

 

Спаборніцтвы па валейболу сярод 10-11 класаў

10-11 кл.

Машлякевіч І.Л.

Гушча Т.С.

 

Зімовыя забавы “Казачны лес”

3 кл.

бібліятэкар

 

Рэйд дабрыні  “Цуды на Раство”

 

Педагог-арганізатар

 

16.01

Гульні-забавы на свежым паветры

4 кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Акцыя “Падтрымаем птушак разам”

7 кл.

Слуцкая С.М.

 

Ток-шоу “Як мы ведаем тэхналогію”

8 кл.

Пашкевіч Г.Ф.

 

Літаратурны брэйн-рынг “Беларускія пісьменнікі дзецям”

6 кл.

бібліятэкар

 

Падрыхтоўка да конкурсу каманд падтрымкі “Піянерскія іскры”

 

Педагог-арганізатар

 

23.01

Інтэрактыўная віктарына “Сакрэты і загадкі прыроды”

1 кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Школа бяспекі “Абазначыць сябе на дарозе”

6 кл.

Паддубная А.Р.

 

Віртуальная экскурсія “Залатое кола Беларусі”

10 кл.

Машлякевіч І.Л.

 

Творчы конкурс “Кніга сваімі рукамі”

3 кл.

бібліятэкар

 

Падрыхтоўка да вечара сустрэчы выпускнікоў

 

Педагог-арганізатар

 

30.01

Гульня-падарожжа “Вакол свету”

2 кл.

Ляшкевіч М.М.

 

Шахматна-шашачны турнір

7 кл.

Кажаноўская К.М.

 

Квэст-гульня “В волшебном мире литературы»

8 кл.

Пішчык Т.Ф.

 

Дыскусія “Не будь равнодушным”

11 кл.

Пелагог-арганізатар

 

Люты

 

06.02.

Практыкум “Давайце дарыць дабрыню”

2 кл.

Аблавушка Н.П.

 

Практыкум-гульня “Дапаможам адзін аднаму”

7 кл.

Сенькавец В.М.

 

Канцэрт-экспромт для выпускнікоў школы

10 кл.

Машлякевіч І.Л.

 

Прагляд і абмеркаванне відэароліка “Юныя героі – юнымі засталіся навек”

5 кл.

Педагог-арганізатар

 

Выстава-памяць, прычвечаная Дню юнага героя-антыфашыста

 

бібліятэкар

 

13.02.

Дзень здароўя (па асабнаму плану)

 

Спартыўныя спаборніцтвы “Усе на старт”

3 кл.

Майсюк А.К.

 

Спартландыя “Вясёлыя старты”

6 кл.

Паддубная А.Р.

 

Турнір па настольнамц тэнісу

9-10 кл.

Храпіцкая Т.М.

 

Літаратурна-музычная кампазіцыя “І боль, і памяць”

7 кл.

бібліятэкар

 

Канцэрт-віншаванне воінаў-інтэрнацыяналістаў (сумесна з ЦСДК)

 

Педагог-арганізатар

 

20.02.

Святочнае мерапрыемства “Жадаем рыцарамі стаць”

4 А кл.

Гушча І.Н.

 

Высны журнал “Искусство этикета”

8 Б кл.

Пашкевіч Г.Ф.

 

Інтэрактыўная гульня “Свята роднай мовы”

5 кл.

Шмат І.К.

 

Інтэлектуальная гульня “Беларускія пісьменнікі”

8 А кл.

Мамайка Т.Р.

 

Круглы стол “І зноў пра каханне”

9 кл.

Мамайка В.К.

 

27.02

КТД “Мой знешні выгляд”

4 Б кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Урок бяспекі “Увага – дарога”

7 Б кл.

Кажаноўская К.М.

 

Час зносін “Твая прафесія – твая будучыня”

11 кл.

Гушча Т.С.

 

Урок здароўя “У гасцях у Майдадыра”

3 кл.

бібліятэкар

 

Стварэнне экскурсійнага маршрута па малой радзіме ў рамках піянерскага інтэрнэт-праекта “Водчына.бай”

 

Педагог-арганізатар

 

 

 

Сакавік

 

06.03

Гульня-віктарына “Здоровье дороже богатства»

1 кл.

Ляшкевіч В.М.

 

КТД “Вясновая паштоўка. Самы блізкі чалавек”

7 Б кл.

Кажановская К.М.

 

Час паэзіі “Рыфма да рыфмы”

11 кл.

Гушча Т.С.

 

Майстэрня Самадзелкіна “Падарунак маме”

2-3 кл.

бібліятэкар

 

13.03

Дзень здароўя (па асобнаму плану)

 

 

 

Спартландыя “Хуткага і лоўкага хвароба не дагоніць”

2 А кл.

Ляшкевіч М.М.

 

Спартландыя “У здаровым целе  -- здаровы дух”

5 кл.

Шмат І.К.

 

Акцыя “Мы грамадзянне Рэспублікі Беларусь”

 

Педагог-арганізатар

 

 

 

20.03

Гульня-марафон “Вясёлы-паравозік”

2 А кл.

Аблавушка Н.П.

 

КВЗ “Да здравствуют мастерицы и умельцы”

8 Б кл.

Пашкевіч Г.Ф.

 

Круглы стол “Все професии важны, все профессии нужны”

6 кл.

Паддубная А.Р.

 

Час успамінаў “Фото з сямейнага альбома”

10 кл.

Машлякевіч І.Л.

 

Вандраванне па Чытайгораду “Чароўныя старонкі”

4 кл.

бібліятэкар

 

27.03

Літаратурная гадзіна “Парад казачных герояў”

3 кл.

Майсюк А.Р.

 

Акцыя “День отправки весточки весне на воздушном шарике”

 

Леўкавец А.А.

 

Шоу-праграма “У пошуках прыгод”

9 кл.

Мамайка В.К.

 

Акцыя “Добрае сэрца”

 

Педагог-арганізатар

 

Флэш-гульня “Падарожжа ў казку”

2 кл.

бібліятэкар

 

Красавік

 

03.04.

 

Інтэрактыўны занятак “Прафілактыка вясенняга авітаміноза”

4 А кл.

Гушча І.Н.

 

Круглы стол “Береги здоровье смолоду”

7 А кл.

Сеньковец О.М.

 

КТД “Мы за ЗОЖ”

8 Б кл.

Пашкевіч Г.Ф.

 

Матэматычная гульня “Самы разумны”

9 кл.

Храпіцкая Т.М.

 

Падрыхтоўка да збору дружыны “Першы ў космасе”

 

Педагог-арганізатар

 

10.04

 

Дзень здароўя (па асобнаму плану)

 

Спартыўная гульня “Вясёлы экспрэс”

4 Б кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Спартыўная эстафета “На стадыён за здароўем”

11 кл.

Гушча Т.С.

 

Акцыя “Жывая вясна”

7 кл.

Слуцкая С.М.

 

Піянерская дыскатэка “Стартцінэджэр”

 

Педагог-арганізатар

 

Квэст-гульня “Касмічны кнігазбор”, прысвечаная Дню касманаўтыкі”

2 кл.

бібліятэкар

 

17.04

Інтэрактыўны занятак “Все професии важны, все професии нужны”

1 кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Літаратурна-мастацкая кампазіцыя “Вясенняя казка”

7 Б кл.

Кажаноўская К.М.

 

Экалагічная гадзіна “Над Белай Руссю – белы бусел”

5 кл.

Шмат І.К.

 

Філасофскі стол “Прыгажосць – сіла”

9 кл.

Мамайка В.К.

 

Піянерскі рэйд дабрыні “Загляне сонца ў ваша аконца”

5-8 кл.

Педагог-арганізатар

 

24.04

Экалагічная гульня “Лекавыя расліны”

2 А кл.

Ляшкевіч М.М.

 

Легенды о

 

 

 

Трудовой десант “Самая арыгінальная клумба”

10 кл.

Машлякевіч І.Л.

 

Спартыўныя спаборніцтвы па піянер-болу

5-6 кл.

Педагог-арганізатар

 

Экалагічна-краязнаўчае падарожжа “Па старонках Чырвонай кнігі”

7 кл.

бібліятэкар

 

Май

 

08.05

Спартыўныя спаборніцтвы “Хутчэй! Вышэй! Мацней!”

2 Б кл.

Аблавушка Н.П.

 

Пазнавальна-забаўляльная праграма “Я ведаю”

7 А кл.

Сенькавец В.М.

 

Круглы стол “Маленькія героі вялікай вайны”

5 кл.

Шмат І.К.

 

Вусны часопіс “Дзеля міру на Зямлі”

3-4 кл.

бібліятэкар

 

“Вахта памяці” да Дня Перамогі

 

Педагог-арганізатар

 

15.05

Дзень здароўя (па асобнаму плану)

 

 

 

Спартыўны марафон                                         

3кл.

Майсюк А.К.

 

Што? Дзе? Калі? “Чэмпіёны Беларусі”

5-6 кл.

Леўкавец А.А.

 

Спартыўная эстафета “Здаровая сям’я – здаровая планета”

10 кл.

Машлякевіч І.Л.

 

Спартыўнае свята “Мы разам”, прычвечанае Дню сям’і.

2 кл.

бібліятэкар

 

Піянерскае самаварнае кола

 

Педагог-арганізатар

 

22.05

Экалагічнае лато “Лес – наша багацце”

4 А кл.

Гушча І.Н.

 

КВЗ “Великое русское слово”

6 кл.

Пішчык Т.Ф.

 

Занятак-трэнінг “Псіхалагічныя трэніроўкі перад экзаменамі”

11 кл.

Гушча Т.С.

 

Літаратурная віктарына “Хто аўтар”

5 кл.

бібліятэкар

 

Чайны рытуал з саветам дружыны

 

Педагог-арганізатар

 

29.05

Практыкум “Як захаваць сваё здароўе”

4 Б кл.

Ляшкевіч В.М.

 

Брэйн-рынг “Знаўцы англійскай мовы”

5,7 кл.

Новік С.У.

 

Музычны калейдаскоп “песні любімых герояў”

3 кл.

Бібліятэкар

 

Піянерская дыскатэка “Канікулы”

 

Педагог-арганізатар

 

 

 

План работы бібліятэкі ў шосты

дзень на 2020/2021 год

 

Назва мерапрыемства

Дата правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.

Кніжная выстава “Свята беларускага пісьменства”

05.09

1-11 кл.

Бібліятэкар

2.

Выстава-агляд “Чароўны свет бібліятэк”, прысвечаная Дню бібліятэк

12.09

1-11 кл.

Бібліятэкар

3.

Выстава-вернісаж “Сонца,мір, сям’я”, прысвечаная Дню міра

19.09

2-5 кл.

Бібліятэкар

4.

Пасяджэнне школьнага актыву бібліятэкі

26.09

2-5 кл.

Бібліятэкар

5.

70 год з дня нараджэння Васіля Жуковіча.Кніжная паліца “Пранікнённае слова пісьменніка”.

03.10

1-5 кл.

Актыў бібліятэкі

6.

Віктарына па творах дзіцячых пісьменнікаў “А я ведаю больш”

10.10

5-9 кл.

Бібліятэкар

7.

Прэзентацыя – агляд “Падарожжа у свет правоў і абавязкаў”

17.10

5-11кл.

Бібліятэкар

         

8.

Пасяджэнне школьнага актыву бібліятэкі

24.10

5-10 кл.

Бібліятэкар

9.

Выстава-вернісаж “Алфавіт ў малюнках”

31.10

2-5 кл.

Актыў бібліятэкі

10.

Забаўляльна-пазнавальная гадзіна “Кніга-наш сябар”

14.11

1-4 клас

Бібліятэкар

Актыў бібліятэкі

11.

Гульня-віктарына”Парад літаратурных герояў”

21.11

1-5 кл.

Бібліятэкар, кл..кір.

12.

Завочнае падарожжа па роднаму краю “Мая малая Радзіма!

28.11

1-5 кл.

Бібліятэкар

13.

Выстава-заклік “Жыццё без шкодных звычак”

05.12

5-11 кл.

Бібліятэкар

Педагог-сац.

14.

Займальны час “Літарынка”

12.12

1-4 кл.

Бібліятэкар

15.

Майстэрня Дзеда Мароза “У гасцях у казкі”

19.12

1-6 кл.

Бібліятэкар

Актыў бібл.

16.

Кніжная выстава“Як свет сустракае  Новы год”

26.12

1-5 кл.

Бібліятэкар

17.

Зімовыя забавы “Казачны лес”

09.01

2-4 кл.

Бібліятэкар

18.

Літаратурны брэйн-рынг “Беларускія пісьменнікі-дзецям”

16.01

5-11 кл.

Бібліятэкар

19.

Творчы конкурс “Кніга сваімі рукамі”

23.01

4-11 кл.

Бібліятэкар

20.

Экскурсія ў бібліятэку “Угосці да кніг”

30.02

1-5 кл.

Бібліятэкар

21.

Выстава-памяць “Маля героі вялікай вайны”, прысвечаная Дню юнага героя-антыфашыста

06.02

5-11 кл.

Бібліятэкар актыў бібліятэкі

22.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “І боль, і памяць”, прысвечаная Дню воіна -інтэрнацыяналіста

13.02

5-11кл.

Бібліятэкар

23.

Школьны марафон “Кошык добрых пажаданняў”, прысвечаны міжнароднаму дню роднай мовы

20.02

5-11 кл.

Бібліятэкар

Настаўнікі-моваведы

24.

Урок здароўя “У гасцях у Майдадыра”

27 .02

1-4 кл.

Бібліятэкар

25.

Майстэрня Самадзелкіна “Падарунак маме”

06.03

1-4 кл.

Актыў бібліятэкі

26.

Інфармацыйная гадзіна “Знай свае правы – памятай пра абавязкі”, прысвечаная Дню Канстытуцыі

13.03

5-11 кл.

Бібліятэкар

27.

Вандраванне па Чытайгораду “Чароўныя старонкі”

20.03

3-5 кл.

Бібліятэкар

28.

Падрыхтоўка да адкрыцця тыдня дзіцячай кнігі

27.03

 

Бібліятэкар

29.

Гадзіна ціхага чытання “Чытаем ўсёй сям’ёй”

03.04

2-5 кл.

Бібліятэкар

30.

Квэст-гульня “Касмічны кнігазбор”, прысвечаная Дню касманаўтыкі

10.04

2-4 кл.

Бібліятэкар актыў бібліятэкі

31.

Выстава – прэзентацыя “Дзень добры, кніжка беларуская”

17.04

1-11 кл.

Бібліятэкар

32.

Экалагічна-краязнаўчае падарожжа па старонках Чырвонай кнігі Беларусі

24.04

5-8 кл.

Бібліятэкар

Настаўнік біялогіі

33.

Вусны часопіс “Дзеля міру на зямлі”

01.05

6-8 кл.

Бібліятэкар

34.

Кніжныя выставы “Без памяці няма сумлення”, “Прайшла праз дзяцінства вайна”.

08.05

 

Бібліятэкар

35.

Спартыўнае свята “Мы разам”, прысвечанае Дню сям’і

15.05

1-5 кл.

Бібліятэкар

Кл.кір.

36.

Літаратурная віктарына “Хто аўтар”

22.05

5-9 кл.

бібліятэкар

37.

Музычны калейдаскоп “Песні любімых герояў”

29.05

2-8 кл.

Бібліятэкар